יש משהו יוקרתי במיוחד בשימוש במקלחון באמבטיה האישית שלכם. כל מקלחת הופכת להיות חוויה מהנה וכבר לא מסתבכים עם וילון מעופש ומים בכל מקום

בעולם הבנייה והעיצוב הביתי של היום, כבר אי אפשר למצוא חלק בבית שאינו מעוצב למשעי. כך גם חדר האמבטיה, שהפך למקום מעוצב לכל דבר ועניין. עם זאת, העיצוב נשאר פונקציונאלי שכן לחדר האמבטיה תפקיד ייעודי ברור וכל התנאים בו צריכים להתאים לתפקידים אלו. כך נוצרו המקלחונים לאמבטיה.

סוגי מקלחונים – מה האפשרויות העומדות בפניי

המקלחונים השונים לאמבטיה נחלקים לסוגים על פי מספר קריטריונים: חומר, גודל ואופי המיקום.

  • חומר: החומר השולט בייצור מקלחונים הוא הזכוכית, אך לרוב היא מגיעה בשילוב עם פרופילים מחומר אחר או משילוב עם פלסטיק מסוים. לרוב המקלחון יהיה עשוי זכוכית מחוסמת והפרופילים יהיה מאלומיניום משום שזה אינו מחליד או מפתח קורוזיה. בעת בחירת המקלחון שלכם יש לוודא שאין חומרים שרגישים לרטיבות משום שחדר האמבטיה, כאמור, הוא החדר הלח ביותר בבית וחלודה או קורוזיה עלולים לפגוע בו מבחינה אסטטית ומבחינת פונקציונאליות גם יחד.
     
  • גודל: גודל המקלחון הוא עניין אישי לחלוטין. כשמדובר במקלחון פינתי, לדוגמא, צריך לחשוב על הפתיחה של הדלתות כך שהן לא משתלטות על כל שטח חדר האמבטיה. במקלחונים מעוצבים אישית הגודל יותאם לאמבטיה ולמקלחת באופן ספציפי. עם זאת, אמבטיה בגודל סטנדרטי (ישנם מספר גדלים סטנדרטיים) תתאים למקלחון בגודל סטנדרטי ולא תחייב התאמה אישית של מקלחון (דבר המתורגם לכסף, כמובן). הגדלים הסטנדרטים למקלחונים הם 80X80 ס"מ או 90X90, כאשר הגובה הסטנדרטי הוא בין 1.80 ל-1.90.
     
  • אופי המיקום: כאן נכנסת המקלחת האישית שלכם וגם הרצון לנוחות למול אסתטיקה. ישנם סוגים רבים של מקלחונים: מקלחון הזזה, מקלחון פינתי, מקלחון חזית – אלו צריכים להיות מותאמים לכם בצורה הנוחה לכם ביותר. כלומר, אם חדר האמבטיה שלכם קטן באופן יחסי ומשתמשים בו מספר אנשים במקביל, ייתכן ומקלחון הזזה, שתופס פחות מקום, יתאים לכם יותר ממקלחון פינתי.
טיפים לבחירת המקלחון המתאים לכם

כשאתם פונים לעיצוב חדר האמבטיה אחד הדברים החשובים בתכנונו הוא בחירת המקלחון. על מה כדאי להקפיד כשבוחרים מקלחון?

מקום – כמה מקום המקלחות תופס אצלכם בחדר האמבטיה והאם זה יהיה נוח לשימוש יום-יומי.

קו עיצובי – האם זה נראה כמו שהייתם רוצים שייראה? האם נוצרת הרמוניה בחדר, האם הוא תואם את הקו העיצובי שנתתם לביתכם?

להשוות – בדקו בין נותני שירות, וודאו מה הם מציעים. זכרו לבקש תעודת אחריות על המוצרים המותקנים.

חומר – האם החומרים שבחרתם מתאימים בוודאות לחדר האמבטיה שלכם?

ויתור – אל תוותרו על נוחות, שימושיות והתאמה למידות החדר בשביל עיצוב גרנדיוזי. אתם הולכים לגור בבית הזה וחדר האמבטיה הוא הלב של הבית (או המטבח, תלוי בשעה של היום).

ןוחות – האם נוח לפתוח את הדלתות ולהיכנס לאמבטיה? האם הזוית של הדלתות מתאימה לשימושים של חדר האמבטיה?

מרגישים שאתם יודעים איזה מקלחון יתאים בצורה הטובה ביותר לאמבטיה שלכם? השאירו את הפרטים שלכם ואיש מקצוע מיומן יחזור אליכם בהקדם ויעזור לכם ליצור חדר אמבטיה בלתי נשכח.